REJSY I WYPRAWY POLARNE  -  Antarktyda, Georgia Południowa, Horn, Ziemia Ognista ...

Przygoda na "końcu świata". W tajemniczej krainie lodu, śniegu i skał. Wśród fok, kolonii pingwinów, wynurzajacych się wielorybów. Na wzburzonych wodach Drake'a. W malowniczych labiryntach fiordów. Dookoła magicznej Skały.


NEWSY z pokładu :

2023-06-09
Selma odpoczywa w Piriapolis i nabiera blasku po ostatnim sezonie ... >>
Czas pokładowy :
piątek, 19-07-2024, godz.11:18

Uwaga

Polecamy waszej uwadze, wyczekiwaniu, a także hojności przedsięwzięcie, z którym wystartowali już Wojtek Mandela z Olą Mnich. Oboje płynęli z nami w rejsie przeprowadzającym Selmę ze Szczecina do Ushuaia, dając nam nie do przecenienia pomoc i wsparcie.

Po dotarciu do portu przeznaczenia nie od razu wrócili do swoich domów. W Ameryce Południowej pozostali ponad dwa miesiące przejeżdżając 10500 km przez 6 krajów.

Teraz chcą opowiedzieć historię ludzi, których spotkali na swojej drodze.

Dlatego też powstał projekt FIN DEL MUNDO, który zakłada 3 formy przedstawienia tej podróży i tych historii: książkę z reportażami, wystawę zdjęć i pełnometrażowy film.

Aby móc opracować materiały i pokazać je światu w najlepszy możliwy sposób, potrzebują wsparcia, także finansowego.

Namiastkę tekstów i zdjęć oraz więcej o podróży znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/dosamigosconmaleta

Natomiast informacje o projekcie znajdziecie tutaj :

https://polakpotrafi.pl/projekt/fin-del-mundo-historie-z-konca-swiata

02 marca 2018 w Gdańsku
odbyła się uroczystość rozdania nagród Rejs Roku 2017

Kpt. Piotr Kuźniar otrzymał Honorowe Wyróżnienie "Rejs Roku 2017" za etapowy, załogowy rejs na s/y Selma Expeditions ze Szczecina do Ushuaia (14.10.2017 - 24.12.2017) - dystans 9 500 Mm.

Rejs Roku 2016

Antarktyda, Wyspa Petermanna, 27.02.2017 r. Warszawa. Kapituła konkursu REJS ROKU ponownie doceniła rejs jachtu Selma Expeditions. W edycji za rok 2016 - Kpt. Piotr Kuźniar otrzymał tym razem wyróżnienie, za kolejny polarny projekt – „Trawers Shackletona – 100 lat później” – 5 tygodni jachtem Selma Expeditions, z Ushuaia przez Georgię Południową, Falklandy do Ushuaia. Ciężkie warunki pogodowe ponownie wykazały jak wielkim była determinacja Shackletona w walce o przetrwanie ekspedycji przed 100 laty. Mimo problemów i ekstremalnej pogody Piotr Kuźniar i jego załoga dowiedli swych żeglarskich kwalifikacji.

Niestety Kapitan Kuźniar, ani jego zastępca co-skipper Krzysztof Jasica nie będą mogli wziąć udziału w uroczystościach wręczania nagród i wyróżnień REJS ROKU - edycja 2016, planowanych na początku marca w Dworze Artusa w Gdańsku. Po prostu, z kolejną załogą, opiekują się uczestnikami projektu "3 Sztuki w Antarktyce" i żeglują obecnie u wybrzeży Antarktydy. W zamian przesłali wideo-relację z pamiętnego rejsu oraz podziękowanie i pozdrowienia dla wszystkich żeglarzy - prosto z pokładu Selmy zacumowanej opodal Wyspy Petermanna na Antarktydzie, na pozycji: 065° 10 S, 064° 09 W

02 marca 2018 w Gdańsku odbyła się uroczystość rozdania nagród Rejs Roku 2017

Kpt. Piotr Kuźniar otrzymał Honorowe Wyróżnienie "Rejs Roku 2017" za etapowy, załogowy rejs na s/y Selma Expeditions ze Szczecina do Ushuaia (14.10.2017 - 24.12.2017) - dystans 9 500 Mm.

Jeszcze jedna wiadomość. Od serca. Kiedy ja finiszowałam dochodząc do Bieguna, w Polsce trwał finisz akcji zbierania funduszy na pokrycie części (dosyć sporych) kosztów całego projektu. Dzięki Wam Wszystkim - zbiórka zakończyła się sukcesem!!! Zebraliśmy 110% kwoty minimalnej.

Bardzo dziękuję. Jesteście niesamowici!!! Cudownie jest mieć tak wielu Przyjaciół. Dziękuje wszystkim za wsparcie! Pozdrawiam serdecznie - wciąż jeszcze z Antarktydy, czekając na samolot - ale już coraz bliżej domu :)

Gosia Wojtaczka

www.wspieram.to/SamotnieNaBiegun

WESOŁYCH ŚWIĄT !Kochani

Gocha

Jak wiecie organizacja mojej wyprawy na biegun południowy pochłonęła i pochłania ogromne koszty. Zachęceni sugestiami części z Was uruchomiliśmy platformę finansowania społecznościowego projektu. Wpłat dokonywać można pod adresem https://wspieram.to/SamotnieNaBiegun

.

Na każdego Donatora poza moją dozgonna wdzięcznością czekają upominki. Zachęcam do wparcia i udostępniania linku na Waszych tablicach. Tymczasem pozdrawiam Was serdecznie

Gocha Wojtaczka

Halsówki na wejściu do Port Stanley na Falklandach. fot. Adam Banaszkiewicz Halsówki na wejściu do Port Stanley na Falklandach. fot.Adam Banaszkiewicz Halsówki na wejściu do Port Stanley na Falklandach. fot.Adam Banaszkiewicz Halsówki na wejściu do Port Stanley na Falklandach. fot.Adam Banaszkiewicz

Trawers Shackletona - 100 lat później

podsumowanie wyprawy "Selma Expeditions

STRONA FACEBOOK selmaexpeditions.com
właśnie minęła granicę 6000 polubień

Dziękujemy wszystkim:

= 310 osobom na FACEBOOK-u, które właśnie dzisiaj mówią o SELMIE,

= 6001 osobom, które do dzisiaj "polubiły" "Face" SELMY, w tym 64, które to zrobiły w ostatnim tygodniu...

Dziękujemy za Wasze zainteresowanie.
Zapraszamy na pokład, fizycznie, lub wirtualnie.
I jak zawsze - do kolejnych powrotów.
Jachty same nie pływają. Rejsy tworzy cała ZAŁOGA!

- ZESPÓŁ SELMY -

Regaty Selma Expedition Cup 2016

30.09. - 2.10. 2016. Czwarta edycja Selma Cup - regaty organizowane przez SELMA EXPEDITIONS we współpracy z Harcerskim Ośrodkiem Morskim (HOM) w Pucku -zakończona. Wystartowało 18 załóg na identycznych łódkach żaglowych klasy PUCK. Zmagania ok. 70-ciu żeglarzy na wodach Zatoki Puckiej obserwowało z brzegu liczne grono sympatyków i przyjaciół Selmy. Dopisało słońce, wiatru trochę brakowało ale emocje przy bojach były spore:)
Po zakończeniu zmagań na wodzie były jeszcze loty balonem zorganizowane przez FLY Consulting i długie biesiadowanie przy grillu oraz oczywiście - wspaniały koncert zespołu NIEROBBERS.

Relację - piórem Bohdana Sienkiewicza - żeglarza i redaktora seniora oraz Przyjaciela Selmy można przeczytać tutaj:
http://zeglarski.info/artykuly/selma-cup-2016-i-plany-2017/

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie.

Do zobaczenia na kolejnej edycji, za rok w Pucku !


Wyniki i plan regat >>


OFFICIAL GUINNESS WORLD RECORD CATHEGORY:
MOST SOUTHERLY NAVIGATION

Guinness World Record

The most southerly navigation is 78°43 926´S and 163°40 957´W, and was achieved by Selma Expeditions (Poland), a steel ketch yacht commanded by Captain Peter Kuźniar (Poland), with a crew of 10, at the Bay of Whales, Ross Sea, Antarctica, on 12 February 2015.

Selma Expedition's crew consists of Krzysztof Jasica and Tomasz Łopata (both Poland) as co-skippers, Artur Skrzyszowski (Poland) as ship's officer, and Dusan Jamny (Czech Republic), Michał Gawron, Piotr Lubaczewski, Krzysztof Pełka, Leszek Rychlik, Damian Święs and Jacek Załuski (all Poland) as crew members.IV regaty Selma Cup 2016

Selma Expeditions Cup 2014

30.09.2016 - 02.10.2016

W tym roku spotykamy się w Pucku tak jak ostatnio. W HOM-ie i na łódkach typu Puck. Zarezerwujcie pierwszy weekend października. Szczegóły już wkrótce.

Zapraszamy!

Selma Expeditions Cup 2015

Załoga Selmy


Głosowanie na Żeglarza Roku 2015 Magazynu "Wiatr".

Piotr Kuźniar

Za wyprawę Selma-Antarktyda-Wytrwałość na Morze Rossa i pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego PIOTR KUŹNIAR otrzymał nominację w plebiscycie Magazynu "Wiatr" (po raz drugi, w 2013 roku został wyróżniony za wyprawę na Wyspę Słoniową i Georgię Południową i za zimowy rejs wokół Hornu).

Głosować można codziennie, do 31 stycznia 2016 roku.

Link do głosowania: www.magazynwiatr.pl/konkurs/

Głosy można oddawać raz dziennie. Będą liczone od 15 grudnia 2015 roku do 31 stycznia 2016 roku (zakończenie głosowania nastąpi o godz. 22.00).

W tym roku można głosować poprzez aplikację przygotowaną na komputery, tablety i smartfony.

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Wesołych Świąt

Regaty Selma Expedition Cup 2015

2-4 pażdziernik 2015. Regaty Selma Cup 2015 zakończone. Dopisało słońce, wiatru trochę brakowało ale regaty były udane. W tym roku bez wywrotki :) W regatowy weekend w basenie rybackim zacumowały jachty selmowiczów: Dancing Queen, Fayka, Oceanna i Ofo, a w niedzielę rano można było zwiedzać katamaran Gemini 3 Romana Paszke.

Relacje, pióra Bohdana Sienkiewicza możecie zobaczyć na Portalu Morskim:
http://www.portalmorski.pl/morze-inne/zeglarstwo/41787-selma-cup-2015

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie.

Do zobaczenia na kolejnej edycji, za rok w Pucku !


Wyniki i plan regat >>


Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. Selma Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. Selma Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. J. Szczepańska Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. J. Szczepańska Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. J. Szczepańska Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. K. Konieczny Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. J. Szczepańska Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. K. Konieczny Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. Selma Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. Selma Selma Expeditions Cup 2015 na Zatoce Puckiej. fot. Selma

North West Passage 2015

Selma Expeditions Cup 2014

Ponad trzy tysiące mil - w miesiąc żeglugi. Jacht Selma pokonał właśnie najkrótszą drogę morską - pomiędzy Azją i Europą. Najkrótszą... ale i jedną z najbardziej ekstremalnych. Autor: Tomasz Kanik

www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/polska-i-swiat-ekstremalne-zeglowanie

Selma Cup 2015

Selma Expeditions Cup 2014

03.10.2015 - 04.10.2015

III regaty Selma Cup przeniesione na pierwszą sobotę i niedzielę października.

Tym razem zapraszamy do Pucka. Będziemy gościć w HOM-ie, który oprócz łódek do regat typu Puck przygotuje również żeglowanie na szalupach typu Drużyna i na jachcie Wodnik II (opal) połączone z obserwowaniem regat. W ośrodku można będzie wypożyczyć rowery. Zaprzyjaźnieni Czesi już zapowiedzieli swój przyjazd :) Jeżeli pogoda nie dopisze przygotowaliśmy wykłady, filmy i inne atrakcje.

Zapraszamy!

Załoga Selmy

SELMA - ANTARKTYDA - WYTRWAŁOŚĆ

Selma Antarktyda Wytrwałość

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zapraszają na spotkanie z uczestnikami żeglarskiej wyprawy SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ 2014-2015. W programie otwarcie wystawy fotograficznej oraz pokaz multimedialny prezentujący zmagania załogi i piękno krajobrazu podczas m.in.: dwukrotnego opłynięcia Przylądka Horn, udziału w regatach SYDNEY HOBART, zdobycia Rekordu Świata w żegludze „Najdalej na Południe” (Zatoka Wielorybów), ustanowienia Rekordu Polski – zdobycie szczytu wulkanu Erebus na arktycznej Wyspie Rossa.

Spotkanie z załogą jachtu Selma odbędzie się w Stanicy Wodnej nad jez. Bobrowo Wielkie

dnia 28 lipca 2015r. (wtorek) o godz. 18.00

Morze Rossa - Rekordowy Polski jacht

Selma Expeditions Cup 2014

Skuty lodem ocean południowy u brzegów Antarktydy, i polski jacht, na samych żaglach. Cel - dotrzeć jak najdalej się da - na południe. Polski jacht Selma pobił rekord i dotarł do lodowej ściany, a to jeszcze nie koniec rejsu. Autor: Piotr Świerczek.

www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/polski-jacht-selma-pobil-rekord

Żagle TV

Żagle TV - Dominik Życki

Podsumowanie Wyprawy SELMA - ANTARKTYDA - WYTRWAŁOŚĆ
w ŻAGLE TV:

www.zagle.com.pl/zagle-tv
www.zagle.com.pl/zagle-tv

SELMA - ANTARKTYDA - WYTRWAŁOŚĆ

Selma Antarktyda Wytrwałość

“Najdalej na Południe - żeglarski rekord świata”
6 kwietnia 2014 – 4 kwietnia 2015
Regaty Sydney - Hobart oraz Wyprawa na Morze Rossa.

Więcej informacji i relacje na stronie Wyprawy:
www.SelmaAnatraktyda.com

ŻAGLE TV

Selma Regaty Sydney Hobart

Waldemar Heflich rozmawia z Januszem Cieliszakiem, Krzysiem Jasicą i Piotrem Kuźniarem o planach Selmy i starcie w Regatach Rolex Sydney - Hobart.


www.zagle.com/tv - "Selma Expeditions" szykuje się do regat Sydney - Hobart
www.zagle.com/tv - Janusz Cieliszak o starcie regat Sydney - Hobart.

Regaty Selma Expedition Cup 2014

26-28.09.2014. Regaty Selma Cup 2014 zakończone. Pogoda i humory znowu dopisały. Odbyło się 8 biegów. Emocji było wiele, jedna z omeg nawet się wywróciła :) ale wszystko skończyło się dobrze. Następne regaty w ostatnią sobotę i niedzielę września w przyszłym roku.
Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

Wyniki i plan regat >>


Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. M. Sawzdargo Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. M. Sawzdargo Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. M. Sawzdargo Selma Expeditions Cup 2014 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz

Selma Expedition Cup 2014

Selma Expeditions Cup 2014

26.09.2014 - 28.09.2014

Zapraszamy na drugą edycję Selma Cup. Regaty, spotkanie selmowiczów i sympatyków Selmy na Zalewie Sulejowskim :)

Szczegóły i plan regat tutaj

Nowy Grotmaszt.

Cezary Bartosiewicz na Selmie

16 sierpnia 2014 na pokładzie "Daru Pomorza" Cezary Bartosiewicz został wybrany nowym Grotmasztem Bractwa Kaphornowców. Horn opłynął na Selmie dwukrotnie. Czarku, gratulujemy!

Czarek z synem przy Przylądku Horn.
Cezary Bartosiewicz i Christophe Auguin na Selmie

Czarek Bartosiewicz i Christophe Auguin (zwycięzca regat Vendée Globe 1996/97 na jachcie Geodis) w Ushuaia na pokładzie Selmy.


Polskie Radio PiK.

Morze Rossa 2015

W audycji z cyklu "Na szlaku - wędrówki z polskim Radiem Pik" Magda Jasińska rozmawia z Piotrem Kuźniarem i Krzysztofem Jasicą podczas "Steru na Bydgoszcz".
Radio PiK - rozmowa z Piotrem Kuźniarem i Krzysiem JasicąZałoga Selmy w Alpach.

Morze Rossa 2015

Dalszy ciąg przygotowań do Wyprawy Selma-Antarktyda-Wytrwałość. Na początku lipca załoga ostatniego etapu pod okiem doświadczonych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu trenowała poruszanie się po lodowcu i techniki ratownicze wydobywania poszkodowanego ze szczeliny lodowcowej. Panujące wysoko w Alpach warunki pogodowe z temperaturami w okolicy 0 stopni Celsjusza i częstymi opadami śniegu doskonale naśladują warunki na Antarktydzie. Rozbijaliśmy namioty i nocowaliśmy w warunkach zbliżonych do tych na Morzu Rossa gdzie Selma planuje dotrzeć w styczniu 2015 roku. Obejrzyjcie relację filmową. Opowiadają Piotr Kuźniar i Krzysztof Jasica.

Georgia Południowa

Georgia Południowa 2013

W lipcowym numerze "Żagli" ukazał się artykuł Tomka Łopaty:
"SELMA Expedition: Georgia Południowa, czyli śladami Shackletona."

"Ten rejs miał być sprawdzianem przed planowaną wyprawą „Selma – Antarktyda – Wytrwałość 2014/2015” na Morze Rossa. Relacja daje ciekawy obraz tamtych niezwykłych miejsc i ich historii ..."
www.zagle.com.pl

Selma Expedition Cup 2014

Selma Expeditions Cup 2014

Spotkanie i regaty Selmowiczów bedziemy organizować w tym roku w ostatnią sobotę i niedzielę września (27-28.09.2014). Dalsze informacje wkrótce :)
Zapraszamy!


Zwierzenia przy muzyce.

Selma Expeditions

Link do audycji "Zwierzenia przy Muzyce" Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Bydgoszczy "Polskie Radio Pomorza i Kujaw - PiK"
środa, 02.07.2014: godzina 18.10.

www.radiopik.pl/39,1,zwierzenia-przy-muzyce
www.radiopik.pl/public/39/278/2014-07-02_1404311615_2.mp3

Polskie Radio PiK

Selma Expeditions

W najbliższą środę, 2 lipca 2014 o godz. 1810 na antenie Radia PiK (Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Bydgoszczy "Polskie Radio Pomorza i Kujaw" S.A.) red. Magda Jasińska będzie rozmawiać z Krzysztofem Jasicą i Piotrem KUźniarem.

www.radiopik.plSter na Bydgoszcz

Piotr Kuźniar

VII Bydgoski Festiwal Wodny, 13-15.06.2014

Kpt. Piotr Kuźniar za sterem statku flagowego Festiwalu - m/s "Łokietek". Sytuację kontrolował kapitan statku - Grzegorz Nadolny i Wice Prezydent Bydgoszczy - Grzegorz Dałkowski.

Piotr był Gościem Honorowym Festiwalu oraz komandorem parady rzecznej.

fot.©: Roman Bosiacki dla SelmaExpeditions

Żółtodziób na końcu świata:

Piotr Kuźniar

Reportaż radiowy red. Krzysztofa Horwata "Mój dziennik z końca świata" (Radiowa JEDYNKA, 19 czerwca 2014) z Pierwszego Etapu Wyprawy "Selma-Antarktyda-Wytrwałość" (Horn, Ziemia Ognista, Patagonia).

Zapraszamy do wysłuchania audycji:
www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/1162328,Zoltodziob-na-koncu-swiata


Zapraszamy na spotkanie radiowe:

Piotr Kuźniar

Radiowa JEDYNKA, 19 czerwca 2014. "Popołudnie z Jedynką".

Pasmo: od 16.05 do 16.45 - zapraszamy do wysłuchania reportażu radiowego red. Krzysztofa Horwata - z Pierwszego Etapu Wyprawy "Selma-Antarktyda-Wytrwałość" (Horn, Ziemia Ognista, Patagonia), a potem "na żywo" na rozmowę red. Mariusza Syty z Piotrem Kuźniarem i Krisem Jasicą.

Fot.: s/y Selma Expeditions mija Horn. Piotr i Kris przygotowują toast dla Neptuna, wszystko nagrywa - radiowa JEDYNKA. zdjęcia ©: Piotr Kaja, MediaPartners.pl dla SelmaExpeditions.

STER NA BYDGOSZCZ

Piotr Kuźniar

VII Bydgoski Festiwal Wodny, 13-15.06.2014, Wyspa Młyńska

"Gościem honorowym tegorocznej edycji będzie Kapitan Piotr Kuźniar - laureat wyróżnienia honorowego ostatniego konkursu REJS ROKU 2013 i laureat finału rankingu magazynu WIATR: „ŻEGLARZ ROKU” (II miejsce)."

W sobotę, 14 czerwca o godzinie 17.00 poprowadzi paradę jednostek pływających na Brdzie oraz spotka się z uczestnikami imprezy na specjalnym spotkaniu w Przystani Bydgoszcz o godzinie 18.00.

Parada jest tradycyjnym elementem programu festiwalu organizowanym na odcinku: Śluza Miejska – Trasa Uniwersytecka i z powrotem. Na oba wydarzenia wstęp wolny. www.bydgoszcz.sternabydgoszcz.pl

Algarrobo, maj-czerwiec 2014

Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo Selma Expeditions - Algarrobo

Newsweek, "Żagiel na krańcu świata"

Piotr Kuźniar

"Płyniemy śladem słynnych antarktycznych ekspedycji sprzed 100 lat. Chcemy dotrzeć na Morze Rossa aż do Zatoki Wielorybów, a tak daleko na południu nie był jeszcze żaden jacht żaglowy – mówi „Newsweekowi” kapitan Piotr Kuźniar, który kieruje ośmioosobową załogą jachtu Selma Expeditions."

www.stylzycia.newsweek.pl/zegluga-na-kraniec-swiata ...

Radio Opole:

Selma - Antarktyda

"Z reportażu Barbary Tyslik "Żeglarz w błękitnej krainie" dowiemy się wiele o wyprawie "Selma – Antarktyda – Wytrwałość", poznamy plan odwiedzin Zatoki Wielorybów i ogromny zapał bohatera audycji przed regatami Sydney – Hobart."

9 maja, w Radio Opole, można było posłuchać Tomka Łopaty. Opowiadał, śpiewał i grał na gitarze :)
www.radio.opole.pl/studio_reportazu/zeglarz-w-blekitnej ...

Spotkanie z kpt. Tomaszem Łopatą.

Selma na Ziemii Ognistej

Tomek Łopata - uczestnik wyprawy na Georgie Południową i Wyspę Słoniową śladami Ernesta Shackletona (14.10 - 20.11.2013) - opowie o raju przyrodniczym na Georgii i o historii tamtejszego wielorybnictwa, o Wyspie Słoniowej i pierwszym polskim lądowaniu w tym historycznym miejscu. Podzieli się swymi przemyśleniami o losie wyprawy Shackletona, opowie o odwiedzinach polskiej stacji im. Arctowskiego, o żeglowaniu w ujemnych temperaturach, odkuwaniu lodu z pokładu i powrocie z wyprawy pod wiatr przez Horn.

KRAKÓW 29.04 tawerna "STARY PORT" godz. 19:30. więcej ...

"Dziennik Wyprawy Jedynka na Horn".

Selma na Ziemii Ognistej

Do soboty, w "Sygnałach dnia" i " Popołudniu z radiową Jedynką", codziennie około godziny 0745 i 1715, w programie pierwszym Polskiego Radia można wysłuchać relacji z pierwszego etapu Wyprawy na Morze Rossa.

Wszystkie audycje na stronie:
www.polskieradio.pl/Jedynka-na-Horn ...


SELMA – ANTARKTYDA – WYTRWAŁOŚĆ, 2014-2015

Sailing

PRZEDSTAWIAMY NOWĄ WYPRAWĘ SELMA EXPEDITIONS :

6 kwietnia 2014 Selma wyruszyła na Morze Rossa. Z Ushuaia przez Przylądek Horn, Patagonię, Pacyfik, Australię, Morze Rossa. W kwietniu 2015 wracamy do Ushuaia.

- weźmiemy udział w legendarnych regatach Sydney - Hobart - będzie to ostateczny test jachtu przed wypłynięciem na Ocean Południowy

- spróbujemy pobić światowy rekord w żegludze na południe - dopłynąć do Zatoki Wielorybów na antarktycznym Morzu Rossa - najzimniejszym morzu świata.

strony Wyprawy : www.SelmaAntarktyda.com

Samosterowe spotkania w "Korsarzu".


georgia Południowa

W najbliższy wtorek gościem Samosterowych Spotkań żeglarskich w Tawernie Korsarz będzie kapitan Tomasz Łopata. Opowie o rejsie na Georgie Południową oraz Wyspę Słoniową śladami Ernesta Shackletona. O pieciu tygodniach żeglowania w subantarktycznej strefie silnych wiatrów związanych z Dryfem Wiatrów Zachodnich. O histori tamtejszego wielorybnictwa, o Wyspie Słoniowej i pierwszym polskim lądowaniu w tym historycznym miejscu.

Warszawa, 18 marca, godz. 1900, Tawerna Korsarz.


W Jedynce o Morzu Rossa.


Śladami Shackletona - Morze Rossa

Krzysztof Jasica i Piotr Kuźniar opowiadali w Jedynce o przygotowaniach Selmy do kolejnej wyprawy śladami Sir Ernesta Shackletona - Wyprawy na Morza Rossa. 21 lutego 2014 byli "na antenie", w audycji podróżniczej "Reszta świata" Tomasza Michniewicz.

Strona audycji (można przeczytać i odsłuchać): www.polskieradio.pl/Na wody ...


Georgia Południowa oczami przyrodnika.

Georgia

W czwartek, o wyprawie Selmy śladami Sir Ernesta Shackletona na Georgię Południową i Wyspę Słoniową, widziane okiem przyrodnika będzie opowiadał Krzyś Konieczny.

Kiedy? 13.02.2014; godz. 18:00
Gdzie? EkoCentrum Wrocław, ul. św. Wincentego 25 A,C

www.fer.org.pl


Wyróżnienie "REJS ROKU 2013"

Rejs Roku 2013

Wyprawa Śladami sir Ernesta Shackletona poprowadzona przez kpt. Piotra Kuźniara na jachcie „Selma Expeditions” otrzymała honorowe wyróżnienie REJS ROKU 2013.
"Pionierska eksploracja Georgii Południowej, pierwsze polskie lądowanie na Wyspie Słoniowej. Żegluga w trudnych lodowych i sztormowych warunkach, do niedostępnych rejonów antarktycznych, to doświadczenia załogi podczas ponad miesięcznej wyprawy."
Werdykt jury: www.rejsroku.pl


ŻEGLARZ ROKU 2013

Piot Kuźniar

Głosowanie na żeglarza roku 2013 magazynu Wiatr zakończone. Dziękujemy wszystkim za wytrwałe klikanie. Bardzo miła, noworoczna niespodzianka :) Gratulujemy zwycięzcy Szymonowi Kuczyńskiemu. I niech 2014 też obfituje w ciekawe wydarzenia żeglarskie.


WESOŁYCH ŚWIĄT !

Szczęśliwych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, stopy wody pod kilem i wiatru w żaglach w Nowym Roku
życzy ekipa Selmy

Wyprawa na Georgię Południową 2013
South Georgia, Salisbury Plane.

ŻEGLARZ ROKU 2013

Piot Kuźniar

Po zimowym rejsie wokół Hornu i wyprawie na Georgię Południową oraz Wyspę Słoniową "Magazyn Wiatr" nominował Piotra Kuźniara na Żeglarza Roku Magazynu Wiatr.
Zagłosować na Piotra możecie pod adresem: www.magazynwiatr.pl/


ŻAGLE TV

Waldemar Heflich w "Żagle TV" rozmawia z Krzyśkiem i Piotrem o zimowym opływaniu Hornu, wyprawie na Georgię Południową i Wyspę Słoniową oraz o przygotowaniach do wyprawy na Morze Rossa oraz Regat Sydney - Hobart

www.zagle.com.pl/wydarzenia/zagle-tv-wyprawa-selma-expeditions-horn-georgia >>
www.zagle.com.pl/zagle-tv/zagle-tv-przygotowania-selma-expeditions >>

Wyprawa Selmą na GEORGIĘ POŁUDNIOWĄ zakończona!
Selma szczęśliwie zacumowała w Ushuaia.

Trasa rejsu w GOOGLE EARTH >>

‚‚Potrzebni śmiałkowie na niebezpieczną wyprawę. Niskie stawki, przejmujące zimno, wiele miesięcy w całkowitych ciemnościach. Szczęśliwy powrót wątpliwy. W razie sukcesu – honor i sława.‛‛ (E.Shackleton)

Wyprawa na Georgię Południową, Grytviken 2013 Georgia Południowa, Grytviken.


Wyprawa na Georgię Południową i Wyspę Słoniową to około 3000 Mm wymagającej żeglugi po jednym z najbardziej sztormowych akwenów świata.

Selma wyruszyła 15 października z Ushuaia. Po zimowym opłynięciu Przylądka Horn jest to dla nas kolejny etap przygotowań do startu w regatach Sydney Hobart w 2014 i do wyprawy na Morze Rossa w 2015 r. Sprawdzenie jachtu i załogi w żegludze w najtrudniejszych warunkach pogodowych i nautycznych. Więcej informacji o wyprawie >>

Artykuły o wyprawie:

Selma na Georgii Południowej!: www.zagle.com
Selma zbliża się do Południowej Georgii: www.zagle.com
Korespondencja z Selmy przed rejsem na Południową Georgię: www.zagle.com
"Polski rejs śladami Shackletona." www.national-geographic.pl

Patroni medialni wyprawy:

Wyprawa na Georgię Południową 2013 Wyprawa na Georgię Południową 2013SELMA w "Trójce"

"DUCH KOLUMBA"
1 października 2013, godz 18.15, reportaż Joanny Bogusławskiej "Duch Kolumba" w Programie 3. Posłuchaj >>

Regaty Selma Expedition Cup 2013

27-29.09.2013 odbyły się regaty Selma Cup 2013. Pierwsza edycja, 12 omeg i od razu ranga międzynarodowa - dzięki załodze z Czech :) Pogoda dopisała, odbyło się 6 biegów. Walka była zażarta i do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zwycięży. Czeska załoga była o krok od podium.
Dziękujemy wszystkim za wspólne regaty. Miło było znowu Was zobaczyć.

Wyniki i plan regat >>


Selma Expeditions Cup 2013 na Zalewie Sulejowskim. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013. Komisja regatowa. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2013. 12 omeg, 6 biegów. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2013 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2013 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2013 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2013 na Zalewie Sulejowskim. fot. R.Illinicz Selma Expeditions Cup 2013. Ogłoszenie wyników. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013. Prawie podium. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013 na Zalewie Sulejowskim. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013. III miejsce. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013. II miejsce. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013. I miejsce. fot. A.Malik Selma Expeditions Cup 2013. I miejsce. fot. A.Malik

Przylądek Horn opłynięty zimą !

Pierwsza próba opłyniecia Hornu zimą zakończyła się sukcesem!
Relacja załogi Selmy w news-ach z pokładu. >>


Puerto Williams. Przylądek Horn opłynięty zimą. Przylądek Horn opłynięty zimą. Zaśnieżony Przylądek Horn opłynięty zimą! Przylądek Horn opłynięty zimą. Przylądek Horn opłynięty zimą. Przylądek Horn opłynięty zimą. Przylądek Horn opłynięty zimą. Puerto Williams.

Nasz kanał filmowy na YOUTUBE

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów : www.youtube.com/user/Selmaexpeditions.
Miłego oglądania
© SELMA EXPEDITIONS 2006-2013 I webmaster